Komunikat – Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Spławikowym

Okręgowa Komisja ds. Młodzieży wraz z Okręgowym Kapitanatem Sportowym organizują dniu 29 kwietnia 2023 r. (sobota) Drużynowe  Młodzieżowe Mistrzostwa Okręgu w wędkarstwie spławikowym (zawodnicy do lat 16-tu, rok urodzenia 2007 i młodsi), które zostaną rozegrane na zbiorniku 0.8 Cegielnia Wyrobisko w Grodkowie przy ul. Krakowskiej.

Zbiórka i zgłoszenia zawodników w Biurze Zawodów do godz. 8:00 – teren oznakowany. Zawodnicy, którzy nie dopełnią obowiązku zgłoszenia w Biurze Zawodów do godz. 8:00 nie zostaną dopuszczeni do udziału w zawodach. Prowadzona będzie wyłącznie klasyfikacja drużynowa w 3 sektorach.

Możliwy jest start więcej niż jednej drużyny, reprezentującej Koło. Składy imienne drużyn z datą urodzin zawodnika, należy nadsyłać na adres
sport@pzw.opole.pl do dnia 21 kwietnia 2023r. Po tym terminie lista uczestników ukaże się na stronie internetowej Okręgu.

Zgłoszenie zawodnika do zawodów jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na umieszczenie jego nazwiska i wizerunku, na publikowanej liście startowej oraz w publikacjach wyników i relacjach z zawodów.

Zawody rozegrane zostaną zgodnie z „Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego” z niewielkimi odstępstwami. Przypominamy o obowiązku posiadania siatki do przetrzymywania ryb o długości minimum 2,5 metra.

Przypominamy:

- każdy zawodnik musi mieć indywidualnego opiekuna,

- wymagana jest pisemna zgoda prawnego opiekuna przedstawiona w biurze zawodów.

Dla zawodników i trenerów zawodników przewidziany jest posiłek. W związku z powyższym, prosimy o podanie w zgłoszeniach liczby opiekunów (max. 3 osoby na pełną drużynę).

Sędzia Główny Zawodów – Fit Czesław.

Program zawodów
do godz. 8:00 - zgłoszenie zawodników  z okazaniem legitymacji członkowskiej z opłaconymi składkami za 2023 rok.
8:05 - otwarcie zawodów
8:10 - losowanie sektorów i stanowisk, dojazd i dojście do sektorów
8:20 - pierwszy sygnał, wejście na stanowiska, przygotowanie do zawodów
8:35 - drugi sygnał, 5 minut do kontroli zanęt i przynęt (zanęty gruntowe powinny być przedstawione do kontroli w wiadrach z podziałką, a przynęty w pudełkach oznaczonych i cechowanych –   w przypadku ich braku pomiaru dokonają sędziowie)
9:50 - trzeci sygnał - nęcenie

10:00 - czwarty sygnał - rozpoczęcie zawodów
12:55 - piąty sygnał - 5 min do końca zawodów
13:00 - szósty sygnał - koniec zawodów, ważenie, posiłek
14:00 - ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów oraz zakończenie zawodów.

Organizator zawodów w zależności od warunków zastrzega sobie prawo zmianw harmonogramie i regulaminie zawodów.

Przewodniczący OKM                                                      Przewodniczący OKS

Krzysztof Hładik                                                                               Henryk Mach