Komunikat – Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Spławikowym

Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Okręgu

w Wędkarstwie Spławikowym

Okręgowa Komisja ds. Młodzieży wraz z Okręgowym Kapitanatem Sportowym informują, że zgodnie z Terminarzem Imprez Sportowych Okręgu na 2024r.  w  dniu 27 kwietnia 2024 r. (sobota) na zbiorniku 0.8 Cegielnia Wyrobisko w Grodkowie przy ul. Krakowskiej, rozegrane zostaną Drużynowe  Młodzieżowe  Mistrzostwa  Okręgu  w  Wędkarstwie Spławikowym (zawodnicy do lat 16-tu, rok urodzenia 2008 i młodsi).

Mistrzowie Okręgu uzyskają prawo startu w I Mistrzostwach Polski Szkółek Wędkarskich rozgrywanych w dniach 01-02 czerwca 2024r w Kaletach.

Zbiórka i zgłoszenia zawodników w Biurze Zawodów do godz. 8:00 – teren oznakowany.

Prowadzona będzie wyłącznie klasyfikacja drużynowa w 3 sektorach.

Możliwy jest start więcej niż jednej drużyny, reprezentującej Koło.

Zgodnie z uchwałami ZO z dnia 24.02.2024r. nr 6 i 36, od uczestników będą pobierane opłaty startowe.
Opłata na  posiłek w wysokości 30,00 zł, pobierana będzie wyłącznie od osób towarzyszących (trener, opiekun), którą należy dokonać przelewem bankowym na konto:

Santander Bank Polska S.A.   62 1090 2138 0000 0001 5699 5894

najpóźniej do dnia 22 kwietnia b.r.  W tytule przelewu należy podać datę i nazwę zawodów oraz nazwę drużyny, a jednocześnie zgłoszenia uczestników należy dokonać w formie elektronicznej na adres e-mail:  sport@pzw.opole.pl  poprzez podanie imienia i nazwiska zawodników (z datą urodzenia) oraz trenera, osoby towarzyszącej, za których dokonywana jest wpłata oraz nazwę koła.

Zgłoszenie zawodnika do zawodów jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na umieszczenie jego nazwiska i wizerunku na publikowanej liście startowej oraz w publikacjach wyników i relacjach z zawodów.

Zawody rozegrane zostaną zgodnie z „Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego                            Część 3 - Regulamin  Zawodów w Wędkarstwie Spławikowym ”. Przypominamy o obowiązku posiadania siatki do przetrzymywania ryb  o długości minimum 2,5 metra i pojemnika na ryby gatunków nierodzimych.

Przypominamy:

- każdy zawodnik musi mieć indywidualnego opiekuna,

- wymagana jest pisemna zgoda prawnego opiekuna przedstawiona w biurze zawodów.

Program zawodów
do godz. 8:00 - zgłoszenie zawodników  z okazaniem legitymacji członkowskiej z opłaconymi składkami za 2024 rok.
8:05 - otwarcie zawodów
8:10 - losowanie sektorów i stanowisk, dojazd i dojście do sektorów
8:20 - pierwszy sygnał, wejście na stanowiska, przygotowanie do zawodów
8:35 - drugi sygnał, 5 minut do kontroli zanęt i przynęt (zanęty gruntowe powinny być przedstawione do kontroli w wiadrach z podziałką, a przynęty w pudełkach oznaczonych i cechowanych –   w przypadku ich braku pomiaru dokonają sędziowie)
9:50 - trzeci sygnał - nęcenie
10:00 - czwarty sygnał - rozpoczęcie zawodów
12:55 - piąty sygnał - 5 min do końca zawodów
13:00 - szósty sygnał - koniec zawodów, ważenie, posiłek
14:00 - ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów oraz zakończenie zawodów.

Organizator zawodów w zależności od warunków zastrzega sobie prawo zmian

w harmonogramie i regulaminie zawodów.