DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU MŁODZIEŻY - komunikat.

DRUŻYNOWE MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU

Okręgowa Komisja ds. Młodzieży wraz z Okręgowym Kapitanatem Sportowym organizują  w dniu 30 kwietnia 2016 r.(sobota) Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Okręgu, które zostaną rozegrane na zbiorniku Kluczbork w Ligocie Górnej.
Zbiórka i zgłoszenia zawodników w Biurze Zawodów
do godz. 7.00 – teren oznakowany (od strony północnej zbiornika).
Do startu w drużynie uprawnieni są tegoroczni zawodnicy z kategorii U-14 i U-18. Obowiązkowo w drużynie musi wystartować przynajmniej jeden kadet, dla których wyodrębniony zostanie odrębny sektor. Dopuszczalny jest start zawodników młodszych/kadetów/ w pozostałych sektorach z juniorami /zawodnikami z kategorii U-18/.

Prowadzona będzie tylko klasyfikacja drużynowa.

Możliwy jest start więcej niż jednej drużyny, reprezentującej Koło.

Składy imienne drużyn, wraz ze wskazaniem kadeta startującego w wydzielonym dla nich sektorze, należy nadsyłać na adres sport@pzw.opole.pl do dnia 25 kwietnia 2016r. Po tym terminie lista uczestników ukaże się na stronie internetowej Okręgu. Zawody rozegrane zostaną zgodnie z „Zasadami Organizacji Wędkarskiego Sportu Kwalifikowanego” i „Zasadami Organizacji Zawodów Okręgowych w roku 2016” (patrz strona internetowa Okręgu, zakładka „SPORT”). Przypominamy, ze długość siatki powinna wynosić 3,5 m. Wymiar okonia na zawodach mistrzowskich wynosi 15 cm.
Od zawodników nie będących pod opieką opiekuna prawnego wymagana będzie zgoda opiekuna prawnego na udział w zawodach.

Dla zawodników przewidziany jest posiłek. W związku z chęcią zapewnienia przez Komisję ds. Młodzieży posiłków również dla opiekunów prosimy o podanie w zgłoszeniach ich liczby (max. 3 osoby).

Główna Komisja Sędziowska:

Sędzia Główny - Jerzy Malinowski

Z-ca Sędziego Głównego – Antoni Żak

Sekretarz – Rafał Sierpiński

Program zawodów
do godz. 7.00 - zbiórka zawodników
7.
15 - otwarcie zawodów
7.
20 - losowanie sektorów i stanowisk, dojazd i dojście do sektorów
8.00 - pierwszy sygnał, wejście na stanowiska, przygotowanie do zawodów
8.15 - drugi sygnał, 5 minut do kontroli zanęt i przynęt (zanęty gruntowe muszą
być przedstawione do kontroli w wiadrach z podziałką a przynęty w
pudełkach oznaczonych i cechowanych)
9.50 - trzeci sygnał
- nęcenie
10.00 - czwarty sygnał
- rozpoczęcie zawodów
12.55 - piąty sygnał
- 5 min do końca zawodów
13.00 - szósty sygnał - koniec zawodów
, ważenie
4.30 - ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów oraz zakończenie zawodów.

Organizator zawodów w zależności od warunków zastrzega sobie prawo zmian w harmonogramie i regulaminie zawodów.

Przewodniczący OKM                                     Przewodniczący OKS

Wiesław Miś                                                  Jerzy Malinowski